Responsywne strony internetowe jak to z nimi jest

Wszystko i o wszystkim. Miejsce na luźną rozmowę.
adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Responsywne strony internetowe jak to z nimi jest

Postautor: adambyczek » 03 gru 2017, 16:26

Czy teraz posiadanie responsywnej strony internetowej to już wymóg? Czy roboty wyszukiwarek premiują takiego rodzaju strony internetowe w rezultatach wyszukań? A może jest mit firm, które parają się projektowaniem stron internetowych?

Odpowiedź na te pytania uzyskacie w poniższym tekście. Po pierwsze zacznijmy od samego terminu responywnej strony internetowej. Najprościej pisząc, tego rodzaju strony internetowe, dobrze prezentują się na każdego rodzaju urządzeniu. Nieważne czy są to laptopy czy telefony komórkowe. Tego typu strony internetowe idealnie wyświetlają się na każdym z tych urządzeń, a dodatkowo ich wygląd jest odpowiednio skalowany. Elementy graficzne są odpowiednio skalowane do wielkości ekranu. Responsywne strony internetowe mogą nieco inaczej prezentować się na komputerach stacjonarnych, a jeszcze inaczej na telefonie. Zazwyczaj na samrtfonach i tabletach responsywne strony internetowe wyświetlane mniej szczegółów graficznych. Kolejnym ważnym aspektem, który skłania do posiadania takiego rodzaju strony internetowej to fakt, iż coraz więcej użytkowników odwiedza strony internetowe na urządzeniach mobilnych. Brak odpowiedniej strony powoduje utratę potencjalnych zleceń. Tak, więc występuje także aspekt ekonomiczny. Przedsiębiorstwa, które posiadają responwyne strony internetowe mają przewagę nad konkurencją.

Następny powód to pozycja strony internetowej w wynikach wyszukiwania. Responsywne strony internetowe są premiowane przez roboty wyszukiwarek. Zwłaszcza dla rezultatów mobilnych, responswyne strony internetowe mają znaczną przewagę nad stronami, które nie posiadają tej funkcji. Wystarczy wpisać strony internetowe i sami możemy się przekonać, które strony internetowe górują w wynikach wyszukiwarki. Czy są to strony internetowe responsywne, a może prawda jest całkiem inna? Właśnie tego typu słowa kluczowe strony internetowe Warszawa prezentują jak znaczne są różnice w bardziej konkurencyjnych branżach. Osoby, które budują strony internetowe doskonale zdają sobie z tego sprawę, jak istotne jest pozyskanie klientów przez Internet. Oczywiście możemy określić to za mało istotny argument. Natomiast w dłuższej perspektywie czasu firmy, które posiadają przestarzałe strony internetowe przekonają się o tym boleśnie. Niedostatek nowych zleceń może być w przyszłości dość dużym kłopotem dla każdej firmy, która chce się właściwie rozwijać.

A, więc doradzam każdej firmie rozbudowanie swojej strony internetowej do wersji responwynej. Wydatek na tego rodzaju modernizacje nie jest, aż tak znaczny. Natomiast możliwe zyski już tak.

Wróć do „Temat goni temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość